  • B32621A5224M000
B32621A5224M000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A5224M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A5224M000
Description:
0.22μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32621A5224M000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%