  • B32621A5104K000
B32621A5104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A5104K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A5104K000
Description:
0.1μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32621A5104K000
    Select All
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Size Code
    5120
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    90V
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    10mm