  • B32621A4153J289
B32621A4153J289
advertisement
Manufacturer No:
B32621A4153J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A4153J289
Datasheet:
B32621A4153J289
Description:
15nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32621A4153J289
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%