  • B32620J822J289
B32620J822J289
advertisement
Manufacturer No:
B32620J822J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620J822J289
Description:
8.2nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J822J289
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    7.493mm