  • B32620J0471K289
B32620J0471K289
advertisement
Manufacturer No:
B32620J0471K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620J0471K289
Description:
470pF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J0471K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    10mm