  • B32620A4682J000
B32620A4682J000
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4682J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4682J000
Description:
6.8nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 2910
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4682J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Bulk
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Size Code
    3916
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    8.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm