  • B32620A4223J000
B32620A4223J000
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4223J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4223J000
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 400V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 2369
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4223J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3920
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Length
    10mm