  • B32620A4153K000
B32620A4153K000
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4153K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4153K000
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4153K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3920
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Length
    10mm