  • B32614A0104J008
B32614A0104J008
advertisement
Manufacturer No:
B32614A0104J008
HK JDW NO:
3410-B32614A0104J008
Package:
Datasheet:
B32614A0104J008
Description:
B32614 0.1μF Film Capacitor Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32614A0104J008
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32614
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    20mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11.5mm