  • B32612A7223J008
B32612A7223J008
advertisement
Manufacturer No:
B32612A7223J008
HK JDW NO:
3410-B32612A7223J008
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32612A7223J008
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    PC Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    7137
  • Height Seated (Max)
    15.494mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    9.4996mm