  • B32593C1335J008
B32593C1335J008
advertisement
Manufacturer No:
B32593C1335J008
HK JDW NO:
3410-B32593C1335J008
Package:
Radial
Datasheet:
B32593C1335J008
Description:
3.3μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32593C1335J008
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    2
  • Termination
    PC Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.0076mm