  • B32592C8333J008
B32592C8333J008
advertisement
Manufacturer No:
B32592C8333J008
HK JDW NO:
3410-B32592C8333J008
Package:
Radial
Datasheet:
B32592C8333J008
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32592C8333J008
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    2
  • Termination
    PC Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Depth
    6.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7126
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    6.5024mm