  • B32564J3155J
B32564J3155J
advertisement
Manufacturer No:
B32564J3155J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32564J3155J
Description:
1.5μF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32564J3155J
    DIP
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 160V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5.3mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    29mm