  • B32562J6474K189
B32562J6474K189
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6474K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J6474K189
Package:
Radial
Datasheet:
B32562J6474K189
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6474K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7.3mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9.3mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    7.3mm