  • B32562H8334K000
B32562H8334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32562H8334K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562H8334K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 350V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 12007
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32562H8334K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    11.2mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    14.2mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    11.2mm