  • B32562H1475J000
B32562H1475J000
advertisement
Manufacturer No:
B32562H1475J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562H1475J000
Description:
4.7μF Film Capacitor POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32562H1475J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    10.6mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    7.3mm