  • B32561J6683M
B32561J6683M
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6683M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J6683M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
68nF Film Capacitor 20% Radial POLYETHYLENE TEREPHTHALATE Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6683M
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    6.6mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    3.2mm