  • B32561J6104K000
B32561J6104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6104K000
HK JDW NO:
3410-B32561J6104K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6104K000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    6.9mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    11.5mm