  • B32561J1474J000
B32561J1474J000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J1474J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J1474J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J1474J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm