  • B32561J0225K000
B32561J0225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J0225K000
HK JDW NO:
3410-B32561J0225K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J0225K000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    5.1mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    7.9mm
  • Length
    11mm
  • Width
    5.1mm