  • B32560J9102J289
B32560J9102J289
advertisement
Manufacturer No:
B32560J9102J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J9102J289
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
1nF Film Capacitor 5% DIP Radial 1kV-DC 500V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J9102J289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    7.5mm