  • B32560J8153K000
B32560J8153K000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J8153K000
HK JDW NO:
3410-B32560J8153K000
Description:
0.015μF Film Capacitor POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32560J8153K000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8.3mm
  • Length
    9mm
  • Width
    4.6mm