  • B32560J6154K289
B32560J6154K289
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6154K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J6154K289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6154K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    8.2mm
  • Length
    9mm
  • Width
    6.5mm