  • B32560J6102J189
B32560J6102J189
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6102J189
HK JDW NO:
3410-B32560J6102J189
Description:
B32560 0.001μF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6102J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Series
    B32560
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.001μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    3510
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    5.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.5mm