  • B32560J1154J
B32560J1154J
advertisement
Manufacturer No:
B32560J1154J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J1154J
Description:
150nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J1154J
    DIP
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Length
    9mm