  • B32560J1105K000
B32560J1105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J1105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J1105K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J1105K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Height
    7mm
  • Width
    9mm