  • B32559C8102K000
B32559C8102K000
advertisement
Manufacturer No:
B32559C8102K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32559C8102K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32559C8102K000
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Size Code
    2812
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    2.9972mm