  • B32559C6563K001
B32559C6563K001
advertisement
Manufacturer No:
B32559C6563K001
HK JDW NO:
3410-B32559C6563K001
Description:
0.056μF Film Capacitor Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32559C6563K001
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.056μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    2816
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    10mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm