  • B32559C3223K289
B32559C3223K289
advertisement
Manufacturer No:
B32559C3223K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32559C3223K289
Description:
22nF Film Capacitor 10% 250V-DC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32559C3223K289
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Size Code
    2812
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    10mm
  • Length
    7mm
  • Width
    3mm