  • B32537B3154K
B32537B3154K
advertisement
Manufacturer No:
B32537B3154K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32537B3154K
Description:
150nF Film Capacitor 10% Axial 250V-DC 90V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32537B3154K
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    90V