  • B32529E6153K289
B32529E6153K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529E6153K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529E6153K289
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529E6153K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Depth
    3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.9972mm