  • B32529D6104K289
B32529D6104K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529D6104K289
HK JDW NO:
3410-B32529D6104K289
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529D6104K289
    Select All
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    13mm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    7.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    7.8mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm