  • B32529D6104J
B32529D6104J
advertisement
Manufacturer No:
B32529D6104J
HK JDW NO:
3410-B32529D6104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 9446
Step5Bar-code shipping tag
B32529D6104J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    7.8mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.7978mm