  • B32529D335K
B32529D335K
advertisement
Manufacturer No:
B32529D335K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529D335K
Datasheet:
B32529D335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529D335K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.7978mm