  • B32529C8103M289
B32529C8103M289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C8103M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C8103M289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C8103M289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    10mm
  • Length
    7.5mm