  • B32529C6223K289
B32529C6223K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6223K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C6223K289
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6223K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    9.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.5mm