  • B32529C474K289
B32529C474K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C474K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C474K289
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C474K289
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    3.5052mm