  • B32529C473J189
B32529C473J189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C473J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C473J189
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C473J189
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.4892mm