  • B32529C394K289
B32529C394K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C394K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C394K289
Description:
390nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C394K289
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5.0038mm