  • B32529C3473K289
B32529C3473K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3473K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3473K289
Datasheet:
B32529C3473K289
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 9896
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3473K289
    Select All
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5052mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm