  • B32529C3332K000
B32529C3332K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3332K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3332K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 10% Radial
Quantity:
In Stock : 5539
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3332K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.2mm