  • B32529C3104M189
B32529C3104M189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3104M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3104M189
Description:
0.1μF Film Capacitor Radial POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Quantity:
In Stock : 16543
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3104M189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    9.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.5mm