  • B32529C1222M289
B32529C1222M289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1222M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1222M289
Package:
Datasheet:
Description:
2.2nF Film Capacitor 20%
Quantity:
In Stock : 3180
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1222M289
    Select All
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Length
    7.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm