  • B32529C1152J289
B32529C1152J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1152J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1152J289
Datasheet:
Description:
1.5nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 10478
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1152J289
    Select All
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm