  • B32529C0334K000
B32529C0334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0334K000
HK JDW NO:
3410-B32529C0334K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32529C0334K000
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 7011
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0334K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    3mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    15GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm