  • B32529C0223J289
B32529C0223J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0223J289
HK JDW NO:
3410-B32529C0223J289
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 13948
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0223J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Length
    7.2mm