  • B32529C0153K189
B32529C0153K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0153K189
HK JDW NO:
3410-B32529C0153K189
Description:
0.015μF Film Capacitor POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Quantity:
In Stock : 9484
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0153K189
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    2.5mm