  • B32529C0104J000
B32529C0104J000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0104J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C0104J000
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 10468
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0104J000
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Length
    7.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm