  • B32524R106K
B32524R106K
advertisement
Manufacturer No:
B32524R106K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32524R106K
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524R106K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm