  • B32524Q1686K
B32524Q1686K
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q1686K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32524Q1686K
Datasheet:
B32524Q1686K
Description:
68μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 120
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q1686K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    22mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    36.5mm
  • Height Seated (Max)
    36.4998mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    22mm